MAJA NIKOLIĆ - FAN FORUM
Maja Nikolic

Join the forum, it's quick and easy

MAJA NIKOLIĆ - FAN FORUM
Maja Nikolic
MAJA NIKOLIĆ - FAN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2000

Ići dole

           2000 Empty 2000

Počalji  Tina Sre Avg 31, 2011 9:01 am

Volim fatalne ljubavi
Blic, 17. 06. 2000.


           2000 2376-112

Maja Nikolić: Nisam pokazala svoje telo! Slikala sam se u kupaćem kostimu. To bi ljudi videli i da me sretnu na moru, ili na Adi



Na početku karijere, odličnim glasom, i kvalitetnim pesmama, osvojila je simpatije i publike i kritike. Smeđokosa bucmasta devojka, pojavljivala se u balskim haljinama i nizala nagrade. U međuvremenu je postala i majka. A onda je smršala, ofarbala se u plavo, balske haljine zamenila provokativnom garderobom i snimila hit ploču: 'Uzmi me''.


Danas se, sa obnaženih bilbord slika, zadovoljno smeška i tvrdi da je nova ploča duplo bolja od prošle.

Nova ploča je, po istoimenoj pesmi, naslovljena sa 'Iz inata''. Kome to iz inata?

-Na CD-u piše: 'Iz inata svima onima koji me ne vole, a oni koji me vole neka me vole još više''. Napisala sam to jer sam znala da će neke da zaintrigira moj novi stajling i promena imidža.


Zbog čega ste odlučili da, pored dobrog glasa, publici pokažete i telo?

-Ne mislim da sam pokazala svoje telo! Slikala sam se u kupaćem kostimu. To bi ljudi videli i da me sretnu na moru, ili na Adi. Ne vidi se ništa što bi bilo degutantno.
Na panoima po Beogradu nemate ni kupaći kostim.
To je umetnička fotografija - fotografija na kojoj se sve vidi, a ništa se ne vidi. Prepustila sam Dejanu Milićeviću da sve to uradi tako da izgleda lepo, a da ne bude vulgarno. Mislim da je moja promena kreativna i progresivna.


Fizički izgled ste promenili, a koliko radite na svom duhovnom razvoju?

-Mnogo. Hobi su mi knjige i filmovi; imam prilično veliku biblioteku.


Šta najviše volite da čitate?

-Sve naše klasike: Milorada Pavića, Slobodana Selenića, Mešu Selimovića, Jovana Dučića, Ivu Andrića (omiljena mi je knjiga 'Znakovi pored puta'), a 'Blago cara Radovana'' stoji mi uz uzglavlje, kao bukvar. Od stranih volim Hesea, Markesa, Kastanedu. Volim duhovno-religiozna dela i alternativnu medicinu. Fascinirana sam istočnjačkom kulturom, tradicijom, načinom života.


Šta je sa romanom koji pišete?

-To je dnevnik. Svakodnevno mi se dešavaju interesantne stvari koje zapisujem da ih ne zaboravim. Izdaću ga kad nađem izdavača.


Da li vas je materinstvo promenilo?

-Da. I u duhovnom i u fizičkom smislu. Posle porođaja sam se prolepšala, jer sam od prvog dana počela da vežbam da bih bila lepa sebi, svom bivšem suprugu i svima ostalima jer sam po prirodi posla na udaru javnosti.


Kakva je nova ploča, stilski?

-Etno-pop. Pesme su autorske, nisam obrađivala strane hitove! Veoma je komercijalna. I tehnički i muzički duplo je jača od prošle. Spojila sam i Indiju i Grčku i Tursku, uradila aranžmane u američkom stilu, a ostavila srpski ritam. Treba sve to upakovati da bude komercijalano ali dobro i kvalitetno. Veoma sam zadovoljna.
Neke tekstove sam napisala sama, a i bildbordovi po gradu su moja ideja. Sama sam ih finansirala. Tako je počeo šok marketing. Ljudi nisu znali da li reklamiram donji veš ili ploču.


Materinstvo i obnažene fotografije... Kakvi su komentari?

-Ne znam zašto uopšte pričamo o tome! Nisam uradila ništa avangardno. Sto pevačica narodne muzike, iliti turbo folka, skinulo se i pre mene i mnogo više od mene. Bolje je da se vidi napredak na svim poljima, nego da ljudi kažu: 'Snimila je dobru ploču, ali ona ne izgleda dobro''.


Da li bi sebe okarakterisali kao hrabru ženu?

-Ne mislim da sam hrabra, već jaka i da znam šta hoću. Sve što sam u životu želela - uradila sam. Često sam išla glavom kroz zid, ali sam uvek isterala svoje. Izgradila sam sebe i znam koliko vredim. Mnogo toga nosim na plećima: trudim se da budem dobra mama, da držim porodicu na okupu, da dobro radim svoj posao. A imam samo 25 godina.


Koja je cena takvog životnog stava?

-Nije mala i plaćam je borbama sa samom sobom, pokušavajući da promenim sebe. Da ne budem toliko tvrdoglava, i hiperrealista. Kod mene je sve ili crno ili belo.


Jednom prilikom ste mi rekli da ste stalno zaljubljeni


-To je stanje duha i svesti i ne odnosi se na konkretnu osobu. Ljubav je pokretač svega, a stvara se putem emocionalne i energetske razmene među ljudima. Veoma biram s kim ću biti, imam visoke kriterijume, pa retko pronalazim osobu koja bi mi odgovarala. Volim fatalne ljubavi. Sve moje ljubavi su bile takve.

U kom smislu fatalne?

-U smislu da liče na bajku, da zaboravim da sam u Beogradu, na kraju dvadesetog veka.


Ljubav 'izvan sveta'...

-Da. Takva ljubav mora da bude prvo duhovna, pa tek onda dolazi strast.


Oprostila bih mušku prevaru

-Muškarcu bih oprostila prevaru. To su ljudske slabosti koje razumem. Muškarci, za razliku od žena, ne ulaze srcem u prevaru, nego glavom. Žena kad prevari muškarca, to znači da će ga sigurno ostaviti. A muškarac može 1000 puta da prevari ženu, što ne znači da je ne voli, već da mu treba promena , ili se prosto namestila takva situacija. Velika je razlika između muške i ženske prevare .
Tina
Tina
Admin

Broj poruka : 720
Datum upisa : 08.04.2010
Godina : 37

https://majanikolic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu