MAJA NIKOLIĆ - FAN FORUM
Maja Nikolic

Join the forum, it's quick and easy

MAJA NIKOLIĆ - FAN FORUM
Maja Nikolic
MAJA NIKOLIĆ - FAN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2007

Ići dole

                              2007 Empty 2007

Počalji  Tina Sub Jul 10, 2010 9:49 am

MOJA PESMA JE GLAMUROZNA, KAO ZA SANREMO
Maja Nikolić pred učešće na “Beoviziji”


                              2007 MajaNikolic%20v


Poslednji CD Maje Nikolić, “Za moju dušu”, izašao je prošle godine, ali su aktivnosti na njegovom promovisanju “zakazale” iz jednog lepog razloga – Majine trudnoće. No, čim je (po drugi put) postala mama, nastavila je sa muzikom – pojavila sa na Radijskom festivalu i sa kompozicijom “Pokloni se” osvojila treću nagradu, a uskoro će nastupiti i na Beoviziji sa “Ja znam da me ti ne voliš”. Sa mužem Vukom Kandićem živi na relaciji Srbija – Amerika. A kaže da najviše voli da priča o muzici.

* Da li je muzika koju pevaš na svojim izdanjima kompromis, ili?
- Do sada je bio kompromis, ali sa ovim i narednim CD-ovima radim čist pop i muziku koja je postavljena na svetskim standardima.

* Planiraš li uskoro put u Ameriku?
- U junu svakako planiramo Ameriku, gde živimo na relaciji San Dijego-Majami.

* Šta pevaš u Americi?
- Soul, bluz. Tamo nemate mogućnost da za vas neko urgira iz političke partije ili sa ogromnom hrpom para. Na audicije koje traju tri – četiri dana javi se od 500 do hiljadu pevača, a samo jedan dobije priliku. Do sada sam uvek prolazila i uvek su voleli moj način pevanja. Zato me interesuje evropska i svetska estrada. Naša je na niskom nivou.

* Kakva je razlika između “tamo” i “ovde”?
- Nebo i zemlja. Mislim da ova zemlja ima više pevača i političara nego običnih ljudi. Ne postoje kriterijumi za umetnost. Ako imate jaku finansijsku konstrukciju, pojavljivaćete se na televiziji. Ja ne volim da plaćam, ali, evo, poslednja dva dana dve pesme su mi hit dana na određenim televizijama. Nikada nisam platila niti naslovnu stranu niti intervju, niti neku nagradu. Smatram da svojim kvalitetom zaslužujem da se pojavljujem na nekim manifestacijama, i da publika treba da odluči koja pesma se sluša. Nedavno sam dobila nagradu “Beogradski pobednik” za interpretaciju godine, što znači da postoje ljudi koji znaju da ne mogu da zanemare nas nekoliko dobrih pevača. Nažalost, jedna sam od retkih koja se i dalje bori. Neću da odustanem od muzike i ako je to nemoguće u Srbiji na način kako ja to volim, radiću u Evropi ili Americi.

* Kakva je pesma za “Beoviziju”?
- Prelepa, glamurozna, Sanremo. Tu je sveža i mlada ekipa - Rastko Savić tekst i Marko Đurašković muzika i aranžmani. Njihova emocija i doživljaj podsećaju me na moje početke - “Odlazi” i “Napustio si sve”. Napravili smo takav kriterijum kao da smo radili za neki evropski i svetski festival. Pesma se apsolutno razlikuje od svih na Beoviziji i svih pesama do sada na srpskom tržištu i mislim da je to jedna nova Maja koja će obradovati slušaoce istančanog sluha.

* Da li misliš da ovaj festival može da prođe baz “muvanja”?
- Iskreno se nadam, s obzirom da prvi put predstavljamo zemlju pod imenom Srbija, da neće napraviti propust kakav se desio prošle godine. Čak i u Evropi su saznali šta se dešava i opet smo ispali divljaci. Smatram da će ovoga puta paziti da ne bude nameštanja, zato i učestvujem.


Poslednji izmenio Tina dana Čet Nov 25, 2010 6:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tina
Tina
Admin

Broj poruka : 720
Datum upisa : 08.04.2010
Godina : 37

https://majanikolic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

                              2007 Empty Re: 2007

Počalji  Tina Pet Nov 05, 2010 9:32 am

Pet učesnika polufinala tvrdi da je festival u Centru 'Sava' namešten

Beovizija' ne može bez skandala
Blic, 9.3.2007.

                              2007 6833_110


Na 'Beoviziji' opet skandali. Ali ovoga puta nam 'nisu krivi Crnogorci' već, izgleda, da ni sami sa sobom ne možemo! Petoro takmičara koji nisu ušli u preksinoćno finale 'Beovizije': Mira Škorić, grupa 'Amadeus', Maja Nikolić, Aleksandra Perović i Jelena Kovačević smatraju da je telefonsko glasanje publike bilo namešteno, pa su glasovi koji su oni dobili preusmereni na druge takmičare, a da je na žiri vršen pritisak.

- Uložili smo žalbu Odboru za organizaciju festivala, podneli prijavu Javnom tužilaštvu, MUP-u Srbije, odeljenju za privredni kriminal, a od 'Evrosonga' tražimo da arbitrira u ovom slučaju i da ispita regularnost glasanja. Zahtevamo da strana delegacija prebroji telefonske glasove i utvrdi da li je bilo preusmeravanja. Angažovali smo i advokata Ljubišu Živadinovića - ispričala je Maja Nikolić i dodala: - Ovo je jedini festival u kom nisam ušla u finale, a na mnogim sam se takmičila.

Sumnju u regularnost izazvalo je, pored ostalog, i to što su, kako rekoše, 'neki anonimni ljudi sa lošim pesmama, koje publika prvi put vidi, dobili više telefonskih glasova od njih, poznatih pevača'.


- Na svaki koncert 'Amadeusa' dođe 2.000-3.000 devojčica koje ih obožavaju. Pa je l' moguće da nisu glasale za svoje fanove već za neke tamo nepoznate?! - pitao je Saša Obradović, menadžer ove grupe.

Mira Škorić je rekla da sumnja u regularnost telefonskog glasanja jer je njenim prijateljima SMS potvrda da su glasali stizala tek oko četiri ujutru kada se ti njihovi glasovi više ne mogu uvažiti jer su kasno stigli. Aleksandra Perović je, praveći poređenje sa Izborom za mis, objasnila da su organizatori ovakvim nameštanjem ostavili u finalu autsajdere, ne bi li u tako lošoj konkurenciji publika glasala za najboljeg, odnosno onog za kog se lobira. Maja Nikolić je rekla:

- Očekujem od Aleksandra Tijanića, koji je pošten čovek, da presudi i stane na put nameštanju.

- Svi članovi žirija su ljudi sa velikim integritetom i reći da je neko vršio pritisak na njih je komično - rekao je za 'Blic' Aleksandar Tijanić, direktor RTS-a, i dodao: - Žale se oni koji su navikli na festivale na kojima se mućka, ali ja takav vašarski pristup neću dozvoliti. Posle finalne večeri će na sajtu RTS-a biti objavljeni listinzi sa glasovima gledalaca, pa ko god hoće može da se uveri koliko je ljudi glasalo za nekog izvođača. Uostalom, ako se ispostavi da postoji i tračak sumnje u regularnost takmičenja, detaljno ću ispitati ceo slučaj. Međutim, uveren sam da je 'Beovizija' organizovana u skladu sa propozicijama.




JOVO NANOVO
Svi učesnici osim pobednice potpisali zahtev da se poništi polufinale Beovizije

                              2007 1303-vlada-sporcic


Završnica drame oko neregulano prebrojanih SMS glasova u polufinalu Beovizije nije ni na vidiku! Priznanje zamenika direktora "Fonlidera" (provajdera zaduženog za prebrojavanje glasova publike) Radivoja Pušonje da je "došlo do zagušenja sistema jer nisu očekivali toliki broj telefonskih glasova", kao i da "prebrojan broj SMS poruka predstavlja reprezentativni uzorak"(?!), izazvalo je oštre reakcije učesnika ovog festivala!

Naime, nakon sednice održane u subotu u prostorijama SOKOJ, na kojoj su autori pesama sa Beovizije, smatrajući da su oštećeni, zabranili RTS da emituje i objavljuje njihove numere, devetnaest izvođača (svi osim Marije Šerifović, prim. aut.) priključilo se grupi nezadovoljnih, koju predvode Maja Nikolić, Mira Škorić i Amadeus bend:

RTS SE IZVINJAVA!

RTS je saopštio da je na osnovu prekontrolisanih elektronskih spiskova utvrđeno da je pobednička pesma Beovizije dobila najveći zbir glasova publike i žirija i da nije bilo oštećenih.
- Pošto kompanija "Fonlinder" nije ispunila ugovornu obavezu da za 20 minuta primi elektronske glasove, prebroji ih i rezultate dostavi RTS, generalni direktor RTS Aleksandar Tijanić zatražio je da se raskine ugovor sa njima i za sledeću godinu izabere kompanija koja će obaviti taj posao. RTS, mada bez sopstvene krivice, izvinjava se svim učesnicima Beovizije i gledaocima koji su glasali što je prebrojavanje glasova trajalo nedozvoljeno dugo - navodi se u saopštenju.

- Više nismo samo Mira Škorić, Amadeus i ja u priči, već svih 19 učesnika Beovizije. Rešili smo da isteramo stvar do kraja, pa makar i srušili ceo festival! - kaže za Kurir Maja Nikolić.
Mira Škorić, koja je juče sa svojim advokatom podnela još jednu žalbu na regularnost SMS glasanja, kaže da je sada na RTS da odluči da li će ponoviti finale Beovizije ili će kao relevantnu uvažiti jedino odluku žirija.

- U slučaju da se ukinu SMS glasovi, jer očigledno nisu regularno prebrojani, i uvaži se odluka stručnog žirija, u finalu festivala bi se našle Suzana Dimić i ja, umesto druga dva izvođača, što bitno menja stvar. Na RTS je da odluči da li će ponoviti finale Beovizije ili će uvažiti samo glasove žirija. U svakom slučaju, ovo što se dešava je bruka i sramota! - kaže Mira Škorić, dok je Saša Obradović, menadžer Amadeus benda, bio znatno kraći:

- Jesam li vam rekao da ne čačkamo po govnima, počeće da smrde?! Bio sam u pravu!
Uprkos svemu ovome, delegacija RTS, predvođena Anjom Rogljić, već je otputovala u Helsinki, gde je predala našu pobedničku i, što niko ne spori, najbolju pesmu, "Molitvu" Marije Šerifović.


Poslednji put izmenio Tina dana Sre Avg 31, 2011 11:38 am, izmenio ukupno 2 puta
Tina
Tina
Admin

Broj poruka : 720
Datum upisa : 08.04.2010
Godina : 37

https://majanikolic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

                              2007 Empty Re: 2007

Počalji  Tina Čet Nov 25, 2010 6:08 pm

Maja Nikolić otvara ekskluzivni restoran


06. april 2007. mondo

                              2007 2406-d10

Neuspeli pokušaj da se izbori za odlazak na pesmu Evrovizije u Finsku, pop pevačicu Maju Nikolić nije demoralisao - naprotiv, dao joj je novi elan! Naime, ona je uz pomoć supruga Vuka Kandića odlučila da otvori ekskluzivni restoran u srcu prestonice, saznaje "Kurir".

Neuspeli pokušaj da se izbori za odlazak na pesmu Evrovizije u Finsku, pop pevačicu Maju Nikolić nije demoralisao - naprotiv, dao joj je novi elan! Naime, ona je uz pomoć supruga Vuka Kandića odlučila da otvori ekskluzivni restoran u srcu prestonice, saznaje "Kurir".

"Maja i Vuk odavno se nose mišlju da otvore restoran sa dobrom kuhinjom i lepom živom svirkom. S obzirom na to da su dugo živeli u Americi, došli su na ideju da otvore klub po ugledu na one kakve su tamo posećivali. U takvim restoranima sve je podredjeno mušteriji, što znači da je hrana vrhunska, cene pristupačne, muzika isključivo živa, ali diskretna, kako bi prisutni mogli neometano da razgovaraj", kaže sagovornik "Kurira" koji je želeo da ostane anoniman.

Prema njegovim tvrdnjama, popularna pevačica angažovala je agenta za nekretnine koji je pronašao desetak mesta u prestonici, od kojih će Maja odabrati jedan.



SEKSI MAMA
Maja Nikolić posle porođaja vrlo brzo vratila vitku liniju, koju održava - gladovanjem!

Kurir, 29.6.2007.

                              2007 1603maja-mojsovski-rasevic

Ako je suditi po pažnji koju je izazvala pojavivši se u kupaćem kostimu na plaži, najzapaženija mlada mama na Crnogorskom primorju prošle nedelje bila je Maja Nikolić. Omalena Nišlijka svakodnevno je posećivala budvanske plaže, na kojima su udvarači oklevali da joj priđu jer je sve vreme provodila sa sinom Novakom, čiji su joj dečji nestašluci bili daleko zanimljiviji od noćnog provoda.

Supruga Vuka i mlađeg sina ostavila je u Beogradu, i to upravo da bi se posvetila isključivo Novaku, koji je od rođenja mlađeg brata postao malčice ljubomoran i željan majčine pažnje. Bez obzira na činjenicu da je zbog Novakove hiperaktivnosti neprestano bila u pokretu, Maja sebi nijednog trenutka nije dozvolila da utoli apetit bar jednim kompletnim obrokom!

Naime, kako nam se poverila, vitku liniju, koju je uspela da vrati ubrzo posle prošlogodišnjeg porođaja, održava gladovanjem - jedino što jede su male količine voća i povrća! Pitanje je da li su "džepnoj Veneri" tolika odricanja neophodna, koliko će još moći da izdrži na tom režimu "ishrane", a povrh svega, kako će se to odraziti na njeno zdravlje. Valjda će biti mudra, stati na vreme i - ostati ovako atraktivna!
Tina
Tina
Admin

Broj poruka : 720
Datum upisa : 08.04.2010
Godina : 37

https://majanikolic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

                              2007 Empty Re: 2007

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu